Norske Polarheltbilder 1888 – 1928

kr 299,00

De klassiske bildene fra Nansens og Amundsens polarekspedisjoner er blant de mest kjente fotografiene i norsk historie.

Frakt beregnes i kassen

Sendes normalt innen 1–3 virkedager

Men bak mange av bildene skjuler det seg historier de færreste kjenner til. Nyheten om Amundsens seier i kappløpet mot Sørpolen ble for eksempel illustrert i avisene med fotografier av Amundsen i skinnpels i isødet – tatt i strandkanten nedenfor Amundsens villa i Svartskog en fredelig vinterdag.

De norske polarekspedisjonene tok helt fra begynnelsen av fotografiet i bruk for å dokumentere, dramatisere og formidle opplevelsene i isen overfor et bredt publikum. I Norske Polarheltbilder 1888 – 1928 blir dette materialet for første gang presentert samlet og i sammenheng. Boka kaster et nytt og annerledes lys over norsk polar-, fotografi og kulturhistorie.

Author/Forfatter:
Harald Østgaard Lund & Siv Frøydis Berg

Language/Språk:
Norsk

Pages/Sider:
303

Year/Utgivelsesår:
2004

Publisher/Forlag:
Forlaget Press

Bestillinger sendes normalt fra museet innen 1–3 virkedager. Frakt beregnes automatisk i kassen basert på leveringsland og antall produkter.

For leveranser utenfor Norge kan toll og avgifter komme i tillegg, avhengig av reglene i mottakerlandet.

Kontakt oss gjerne om retur og bytte: +47 23 28 29 50.