Theodor Friestad Og Den Internasjonale Utstilling For Polarforskning I Bergen 1940

Opprinnelig pris var: kr 99,00.Nåværende pris er: kr 50,00.

The exhibition opens 11/10/22 and lasts until 31/8/23.

This exhibition presents a series of ceramic works by Theodor Friestad. They were made for the international exhibition for polar research in Bergen in 1940.

Frakt beregnes i kassen

Sendes normalt innen 1–3 virkedager

The exhibition opens 11/10/22 and lasts until 31/8/23.

This exhibition presents a series of ceramic works by Theodor Friestad. They were made for the international exhibition for polar research in Bergen in 1940.

Etter 80 år er Theodor Friestads fantastiske polarinspirerte fajanse endelig tilgjengelig i Norges største utstillingsvindu for norsk og internasjonal polarforskning. I første omgang kan en sammenheng mellom en av Norges største fajansedesignere og tidlige norsk ekspedisjoner til polarområdene virke noe usannsynlig. Allikevel går det en klar rød tråd fra Nansens og Amundsens polarekspedisjoner og frem til Friestads fajanse – og tråden går gjennom en stor internasjonal utstilling i Bergen som ikke ble noe av.Utstillinger var et viktig ledd i Egersunds Fayancefabriks profilering og markedsføring. De skaffet både premier, medaljer og rosende presseomtale som befestet fabrikkens posisjon som et flaggskip i norsk industri.Theodor Friestad er en av de mest markante skikkelsene i Egersunds Fayancefabriks historie, og han er kanskje også den frodigste og mest originale av fabrikkens designere.

 

Author/Forfatter:
Red. Geir O. Kløver & Susan Barr

Language/Språk:
Norsk/English

Pages/Sider:
127

Year/Utgivelsesår:
2022

Publisher/Forlag:
The Frammuseum

Bestillinger sendes normalt fra museet innen 1–3 virkedager. Frakt beregnes automatisk i kassen basert på leveringsland og antall produkter.

For leveranser utenfor Norge kan toll og avgifter komme i tillegg, avhengig av reglene i mottakerlandet.

Kontakt oss gjerne om retur og bytte: +47 23 28 29 50.